Dámský pevný baret

Tento krásný doplněk je dílem modistky Jolany Kotábové, která vytvořila malý a pevný baret, jenž lze uchytit na hlavu gumičkou. Nosí se na levé straně mírně do čela.

Modistství je starodávné řemeslo. Modistky oproti kloboučníkům klobouky nevyráběly, ale formovaly je a zdobily. Jedná se o ruční práci, ke které je nutná značná dávka fantazie a zručnosti.

Jolana na sokolský baret použila tradiční materiál – plst. Plstěný polotovar je vyroben z králičí srsti a v Čechách se vyrábí v Tonaku v Novém Jičíně. Tonak patří mezi největší výrobce klobouků a materiálu na klobouky na světě. Tradice výroby tam sahá až do roku 1630. Jolana Kotábová plstěný materiál zpracovává nad párou, kde změkne a je velmi tvárný. Natáhne jej na dřevěné formy a upravuje do jedinečného tvaru. Posledním krokem je zdobení klobouku. Dámský sokolský baret lze nosit zdobený broží sokolské pírko.

Objednáváme

Baret je vyroben z 100% králičí plsti v České republice.

Má pouze jednu velikost.

Kód Kód: 100/150/001/819-BARET-PEVNY-JK